Reprezentanți ai Băncii Mondiale în România, vizită de lucru în Cumpăna

Primăria Cumpăna. FOTO Adrian Boioglu
Primăria Cumpăna. FOTO Adrian Boioglu

Primăria și Consiliul Local ale comunei Cumpăna informează că în data de 4 iulie, ora 11.00, reprezentanți ai Băncii Mondiale în România vor efectua o vizită de lucru în comuna Cumpăna.

La acest eveniment vor fi prezenți specialiști în protecția socială, cercetători-consultanți din partea Băncii Mondiale și reprezentanți ai U.A.T.Cumpăna – primar, asistenți sociali, specialiști din domeniul protecției copilului și al sănătății.

Subiectele abordate vor fi:

– serviciile sociale dezvoltate de către U.A.T. Cumpăna și partenerii publici și privați

– problemele sociale cu care se confruntă populația comunei

– categoriile de beneficiarii care se află în evidențele Compartimentului de Asistență Socială din cadrul Primăriei comunei Cumpăna și modalitatea în care aceștia ajung în atenția specialiștilor din domeniul asistenței sociale

-activitatea Compartimentului de Asistență Socială și Autoritate Tutelară Cumpăna

Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.

Publicația Cumpăneni.ro, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.

Informațiile de pe cumpaneni.ro sunt obținute din surse publice și deschise.

Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*